Hea lugeja,

Sellel leheküljel püüan jagada soovitusi ja nõuandeid, sealhulgas ka tagantjärele tarkusi, mida olen omandanud läbi oma tööde.

Evelin Poolamets

.

kllkllddd

   

  Soovitusi enne kui alustate kodu sisustamisega.

  Enne kui hakkate oma kodu kujundamise suhtes otsuseid tegema või mööblit ja muud vajalikku ostma, mõelge hoolega, milline on teie elustiil. Kas elate kellegagi koos või üksinda? Kui suured on teie lapsed? Ja kas teil on ka koduloomi? Kas teil käib palju külalisi? Kas teete ise endale süüa või sööte tavaliselt väljas? Millist stiili eelistate? Kas moodsat minimalismi või romantilist antiiki?

  Kõigil sellistel eelistustel on oma mõju kodu kujundamisele ja möbleerimisele. Mõelge, kes te olete ja kuidas tahaksite elada.

  Sisustuse stiilid

  AJALOOLINE STIIL

  Siin on teil suur valik, alates Inglise maamaja stiilist, mida on kasutatud läbi sajandite, kuni tudori, gooti, Ameerika kantri- ja koloniaalstiili, Prantsuse provintsistiili, viktoriaanliku ja 20.sajandi stiilideni välja. Võite valida 1930. aastate retrostiili nagu Bauhaus või art deco või ajatu maamaja-stiili, mida iseloomustavad lillemustriga läikiv sits, polsterdatud istmed ning üleüldine õdusus

  Tavaliselt on kujundus ülesehitatud kvaliteetmööbli ja kangaste hoolikale kooslusele. Paigutus on näiliselt vaba, kuid samas hästi läbi mõeldud. Köögis palju naturaalset puitpinda ja olulisel kohal on sahtlitega köögilaud.

  MODERNISTLIK STIIL

  Modernistlik stiil on meile tuttav eelkõige skandinaavia minimalismina, mille lihtsus ja kergus sobivad tänapäevase kiire elustiili ja napi ruumiga. Mööbel on lihtsa ja kandilise vormiga. Kasutatakse palju terast ja klaasi.

  Olulisel kohal on teler ja muusikakeskused. Kapid ja riiulid on peidetud seintesse. Pilte ja dekoratiivesemeid eksponeeritakse ükshaaval.

  GLAMUURNE STIIL

  Materjalid on toretsevad, säravad, külluslikud ja kallid. Olulist rolli mängivad kõikvõimalikud dekoratiivesemed,ornamendid, kardinad, valgustid ja peeglid. Mööbel on suur ja toretsev.Kuna kogu mulje peab olema külluslik ja muinasjutuline, siis on oluline roll peeglitel ja lühtritel.

  EKLEKTILINE STIIL

  Tänapäeval järjest rohkem populaarsust koguv stiil, mis mõjub väga loominguliselt ja põnevalt. Segatud on esemeid erinevatest stiilidest nagu näiteks modernne diivan ja antiikne kummut.Erinevate stiilide kokkusobitamisel peab väga tundlikult suhtuma igasse esemesse, andma neile piisvalt õhku ja looma erinevustest terviku.

  Lehekülg on valmimisel